TAEKWONDO.HRBAT.COM

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

vijesti
naslovnica
olimpijske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
grand prix
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
g-turniri wtf-a
poomsae
natječaji
obrazovanje
arhiva vijesti
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
International Olympic Committee
Association of Summer Olympic International Federations
General Association of International Sports Federations
International Committee for Fair Play
World Anti-doping Agency
World Olympians Association
World Taekwondo Federation
European Taekwondo Union
Hrvatski taekwondo savez - Croatian Taekwondo Federation
Hrvatski olimpijski odbor - Croatian Olympic Committee
African Taekwondo Union
Asian Taekwondo Union
Oceania Taekwondo Union
Pan American Taekwondo Union
Kukkiwon - World Taekwondo Headquarters
Laureus
 

 
 
najveća taekwondo natjecanja WTF-a u 2017.
World Championships * G12
World Para TKD Championships * G10
 Grand-Prix Final * G8 • Universiade * G2
World Grand-Prix Series 1• 2• 3 * G4
World Cup Team Championships * G2
World Beach TKD Poomsae Champs * G?
President Cup * G2 • World Cadet Champs
Europen Champs Olympic WC * G1
European Clubs Championship * G1
European u-21 Championships
European Junior Championships * G2
European Cadet • European Kids
European Poomsae Champs * G4
European Para-TKD Open * G4/G2

  najnovije vijesti

Egypt Open (G-2)19. 2. 2017.

 
SF-46kg (8)
1. Fadia Farhamo, NT TUN
2. Maryam Ismaili, BEL
3. Shae Rom Kim, NT GER
3. Bouma Ferimata Coulibaly, NT CIV
SF-49kg (10)
1. Nour Abdelsalam, NT EGY
2. Sarah Al Halwani, NT ITA
3. Amina Naser, QAT
3. Ikram Dhahri, NT TUN
SF-53kg (11)
1. Roxana Nothaft, NT GER
2. Radwa Abdelkader, NT EGY
3. Rowan Ashraf, NT EGY
3. Rahma Ben Ali, NT TUN
SF-57kg (7)
1. Clara Mallien, FRA
2. Banassa Diomande, NT CIV
3. Nada Laaraj, NT MAR
3. Mouna Soltani, NT TUN
SF-62kg (10)
1. Indra Craen, BEL
2. Natalia D Angelo, NT ITA
3. Daniela Rotolo, NT ITA
3. Rewan Refaei, NT EGY
SF-67kg (5)
1. Urgence Mouega, NT GAB
2. Anika Godel-Chelmecka, NT POL
3. Segam Elsawalhy, NT EGY
3. Vanessa Koerndl, NT GER
SF-73kg (5)
1. Mamina Kone, NT CIV
2. Maisoun Farouk, NT EGY
3. Seham Abdalla, NT EGY
3. Maristella Smiraglia, NT ITA
SF+73kg (6)
1. Wiam Dislam, NT MAR
2. Laura Giacomini, NT ITA
3. Aminata Charlene Traore, NT CIV
3. Mena Maher, EGY
SM-54kg (9)
1. Moaz Naib, NT EGY
2. Dionysios Rapsomanikis, GRE
3. Mohammed Ali Asiri, NT KSA
3. Mohamed Grami, NT TUN
SM-58kg (15)
1. Hedi Neffati, NT TUN
2. Youssef Elkenawy, EGY
3. Salaheddine Bensaleh, BEL
3. Eleftherios Fakinos, GRE
SM-63kg (9)
1. Lovre Brečić, Marjan/CRO
2. Jaroslaw Mecmajer, NT POL
3. Ouahid Briki, NT TUN
3. Youssef Aly, NT EGY
SM-68kg (11)
1. Claudio Treviso, NT ITA
2. Tamer Abdelmoneim, EGY
3. Ghazi Mushabbab,NT KSA
3. Ahmad Rawy, EGY
SM-74kg (8)
1. Seif Eissa, NT EGY
2. Arnold Nkoy, NT COD
3. Achraf Mahboubi, NT MAR
3. Saifeddine Trabelsi, NT TUN
SM-80kg (8)
1. Aleksandar Radojkovic, AUT
2. Anicet Kassi, NT CIV
3. Anas Kajji, NT MAR
3. Karim Amr-Khairy, EGY
SM-87kg (10)
1. Seydou Gbane, NT CIV
2. Matteo Milani, NT ITA
3. Alexander Bachmann, NT GER
3. Abdelrahman Elgohary, NT EGY
SM+87kg (4)
1. Mohamed Ayman, NT EGY
2. Anthony Obame, NT GAB
3. Hamdy Hussin, EGY
3. Mohanad Ghozlan, NT EGY
 

službeni ekipni poredak

 
seniorke
1. NT Egypt 17 (1+2+4)
2. NT Cote d Ivoire 12 (1+1+2)
3. NT Italy 11 (0+3+2)
4. NT Tunisia 10 (1+0+3)
5. NT Germany 9 (1+0+2)
seniori
1. NT Egypt 24 (3+0+3)
2. NT Cote d Ivoire 11 (1+1+1)
3. NT Italy 10 (1+1+0)
4. NT Tunisia 9 (1+0+2)
5. Marjan/CRO 7 (1+0+0)

uspješnost zemalja po medaljama

 
1. Egypt (4+4+11)
2. Cote d Ivoire (2+2+2)
3. Tunisia (2+0+6)
9. Austria (1+0+0)
9. Croatia (1+0+0)
9. France (1+0+0)
4. Italy (1+4+2)
5. Belgium (1+1+1)
6. Gabon (1+1+0)
7. Germany (1+0+3)
7. Morocco (1+0+3)
12. Poland (0+2+0)
13. Greece (0+1+1)
14. DR Congo (0+1+0)
15. Saudi Arabia (0+0+2)
16. Qatar (0+0+1)
 

Knin Open18. 2. 2017.

rezultati prvog rangiranog turnira za nacionalnu rang listu JUNIORA (pdf)

 

HOO: Sto posto zadovoljstva17. 2. 2017.

Vijeće Hrvatskog olimpijskog odbora s današnje sjednice upućuje Skupštini HOO-a na usvajanje Programsko i financijsko izvješće za 2016., koje uz ostalo kaže: U godini u kojoj je obilježio svoju 25. obljetnicu HOO je ostvario 138,7 milijuna kuna prihoda, što je za 14,46 posto više nego u 2015., a nacionalnim sportskim savezima doznačio je sva PLANIRANA sredstva.
  Samo ekstremni zlobnici posumnjat će u tu istinu, pa ostaje upitno kako su za prošlu godinu bila PLANIRANA sredstva Hrvatskog taekwondo saveza. Jer - neki su nas uvjeravali da muški tim nije bio financijski praćen u borbi za olimpijske plasmane, a i sami znamo da se seniorska repka cijele godine ukazala samo na Olimpijskim igrama (3), Grand-Prix Finalu (4), Europskom prvenstvu (20), na dva od devet G-2 turnira (Fujairah Open - 2; President's Cup Europe - 1) te na jednom od 21 turnira s G-1 statusom (Ukraine Open - 11 imena).
  Vijeće je u raspravi naglasilo kako su nam u najplodonosnijoj sportskoj godini sportaši osvojili 204 medalje na svjetskim i europskim prvenstvima, a vrhunac bijaše 10 olimpijskih odličja (5+3+2) i 17. mjesto ukupnog ekipnog poretka u Riju; Vijeće se posebno raspametilo prvim mjestom u poretku zemalja Europe po odnosu broja stanovnika i olimpijskih zlata. Statistike su divota krasna.
  Unutarnja revizija HOO-a izvještava da sustav kontrole namjenskog korištenja doznačenih sredstava zadovoljava. Revizija je dosad posjetila 66 saveza, zadnji su obrađeni atletski i teniski savez, a na redu su zrakoplovci i biciklisti.
  Više - HOO: U olimpijskoj godini stopostotna realizacija programa NSS-a
 

HOO: Taekwondaši u razvojnim programima17. 2. 2017.

Na služenim stranicama HOO-a čitamo da je današnjom Odlukom Vijeća HOO-a među predolimpijske kandidate za OI 2020. uvršten taekwondaš Lovre Bačić, ali ćemo ih malo ignorirati i u svoj popis dodati tipa koji se preziva Brečić, a koji se u siječnju našao na popisu korisnika Programa III. Olimpijski program za OI Tokio 2020. trenutno koriste 52 pojedinca i tri momčadi, dok je u programu za ZOI PyeongChang 2018. trenutno 18 sportaša.
  Potencijalni olimpijski kandidati iz taekwondoa
• Iva RADOŠ, Metalac, SF-73kg (Europsko prvenstvo 2016/1.)
• Lucija ZANINOVIĆ, Marjan, SF-49kg (Olimpijska rang lista veljača 2016/2.)
• Ana ZANINOVIĆ, Marjan, SF-57kg (Olimpijska rang lista svibanj 2016/5.)
  Predolimpijski kandidati iz taekwondoa
• Martina ZUBČIĆ, Dubrava, SF-57kg (Europsko prvenstvo 2016/3.)
• Matea JELIĆ, Marjan, SF-67kg (Europsko prvenstvo, 2016/3.)
• Toni KANAET, Marjan, SM-74kg (Europsko prvenstvo 2016/2.)
Lovre BREČIĆ, Marjan, SM-58kg (??) • uvršten 17. 2. 2017.
• Vedran GOLEC, Jastreb, SM+80kg (Olimpijska rang lista siječanj 2017/17.)
  Program I: Potpora mlađim dobnim kategorijama
 

Martin Putak, Contra
Nika Barić, Čigra
Amela Nicol Imširović, Čigra
Laura Glasnović, Jastreb
Paula Strašćek, Jastreb

Ana Džanan, Div Knin
Lena Stojković, Marjan
Paško Božić, Marjan
Dora Runtić, Velika Gorica
Natalija Lovrić, Velika Gorica

Nika Klepac, Medvedgrad (Kadetsko EP 2016/1.) • uvrštena 17. 2. 2017.

  Program II: Potpora perspektivnim sportašima
Kristina Beroš (Dubrava), Ana Taslak (Jastreb), Kristina Čerina (Velika Gorica)
  Program III: Potpora kvalitetnim sportašima
Deni Andrun Razić (Osvit), Kristina Tomić (Osvit) • uvrštena 17. 2. 2017.
Sufinanciranje rada trenera
Toni Tomas (vrsni trener), Branimir Blečić (trener mlađih dobnih kategorija)
 

World Taekwondo Beach Championships16. 2. 2017.

Rhodes Island, Grčka, 5/6. 5. 2017.

  • Recognized Poomsae (obavezni WTF GAL & Kukkiwon Poom ili Dan certifikat)
• Free Style Poomsae (obavezni WTF GAL & Kukkiwon Poom ili Dan certifikat)
• Technical Breaking (obavezni Kukkiwon Poom ili Dan certifikat)
• Freestyle Dynamic Kicks & Breaking Challenge (otvoreno za sve)
 

Kotizacija (regularna - od 8.3. do 12.4.2017) • 50 USD po sportašu
Kotizacija za rane prijave (od 1.3. do 8.3.2017) • 40 USD po sportašu
(plaćanje gotovinom u USD, pri akreditaciji u Grčkoj)

Rok za prijave: 12. 4. 2017.

 

Invitation Package for the 1st WTF World Taekwondo Beach Championships

 

WTF Presidents Cup - Europe (G-2)16. 2. 2017.

Atena, Grčka, 27.-30. 4. 2017.
- seniori, juniori, kadeti -
maksimalan broj natjecatelja: 1.500

  Pravo nastupa imaju borci s natjecateljskom licencom WTF-a, državljanstvom tima kojeg predstavljaju te s nominacijom svog taekwondo saveza; Seniori moraju imati Dan certifikat, a juniori i kadeti najmanje 1. Kup. Pojedinac može nastupiti u samo jednoj dobnoj skupini i jednoj težinskoj kategoriji.
  U svakoj standardnoj kategoriji dijele se po jedna zlatna i srebrna, te dvije brončane medalje. Zarađeni bodovi za ranking Europljanima se NE računaju u 40 bodova limita, a medalje im donose direktne plasmane na Europska prvenstva (napomena: u kategoriji u kojoj je više slavodobitnika iz iste zemlje, samo jedan dobiva direktan plasman na EP).

• Kadeti (rođeni 2003, 2004, 2005)
po kategoriji četiri direktna plasmana na Kadetsko EP 2017.
• Juniori (rođeni 2000, 2001, 2002)
po kategoriji četiri direktna plasmana na Juniorsko EP 2017.
• Seniori (rođeni 2000. ili prije)
po četiri direktna plasmana na EP u olimpijskim kategorijama 2017.

 

Kotizacija: 100 eura po natjecatelju (gotovinom, pri akreditaciji u Grčkoj)
Rok za prijave: 17. 4. 2017.

Outline (pdf) * Hotel Reservation Form (docx)

sve vijesti za veljaču 2017.

 
veljača 2017.

Prvenstva Zagreba (kyorugi & poomsae)
European Kids Championship
European Clubs Championship
G1
US Open
G2 * Turkish Open G2 * Egypt Open G2
Fujairah Open
G1 * Slovenia Open G-1
M-2 * Don Bosco Open * Knin Open

preporuke

rezultate i statistike s olimpijskog taekwondo turnira serviramo ovdje

izvješća i vijesti s Olimpijskih igara uskladištili smo ovdje

delapse -||- gum

izvješća s Paraolimpijskih igara
uskladištili smo ovdje


Hrvatska u TOP-100 olimpijskog rankinga
za veljaču 2017.
(objavljeno 7. 2. 2017)

RH

sportaši/ce klub kat. WTF bod.
1. Lucija Zaninović Marjan F-49 6.   273.42
2. Ana Zaninović Marjan F-57 8.   184.62
3. Iva Radoš Metalac F+67 9.   223.01
4. Vedran Golec Jastreb M+80 14.   166.83
5. Martina Zubčić Dubrava F-57 16.   142.84
6. Lovre Brečić Marjan M-58 16.   128.15
7. Matea Jelić Marjan F-67 22.   105.47
8. Marina Sumić Metalac F-57 23.   121.52
9. Toni Kanaet Marjan M-80 24.   123.35
10. Deni Andrun Razić Osvit M-68 26.   101.42
11. Kristina Tomić Osvit F-49 27.   98.47
12. Marko Maljković Osvit M-58 34.   69.37
13. Filip Grgić Metalac M-68 35.   83.74
14. MelaniAdamićGolić Zaprešić F+67 51.   40.70
15. Mateja Kunović Banija F-49 53.   52.19
16. Luka Horvat Jastreb M-80 58.   55.03
17. Marija Štetić Dubrava F-67 64.   43.85
18. Ahmad Mohammadi Marjan M-80 66.   47.59
19. Antonija Žeravica Orion F-67 70.   40.41
20. Ines Kovač Metalac F+67 78.   22.74
21. Bruna Vuletić Marjan F-57 81.   39.61
22. Dinko Šegedin Forteca M-80 87.   34.50
23. Ivana Babić Marjan F-57 88.   35.95
24. Tena Marinović Metalac F-49 88.   31.57
25. Marko Mutak Casper M-68 95.   33.54
promjene u odnosu na 6 1. 2017.
popis svih naših rangiranih sportaša - ovdje


naši u TOP-1000 karijera - 1. 2. 2017.

RH

sportaši/ce god. ETU WTF bod
1. Lucija Zaninović 1987 16 26   = 704
2. Ana Zaninović 1987 17 27   = 699
3. Martina Zubčić 1989 29 49   = 596
4. Nataša Vezmar 1976 33 53   = 585
5. Sandra Šarić 1984 48 89   = 523
6. Marina Sumić 1991 58 110   -1 490
7. Filip Grgić 1989 60 113   -1 483
8. Miet Filipović 1975 123 246   = 348
9. Iva Radoš 1995 132 267   -1 331
10. Vedran Golec 1989 134 272   -1 329
11. Stipe Jarloni 1991 186 384   -1 278
12. Lovre Brečić 1996 223 471   = 245
13. Matea Jelić 1997 285 617   -2 203
14. Mići Kuzmanović 1976 317 684   -2 187
15. Iva Gavez 1974 325 696   -1 185
16. Matija Šantić 1985 366 784   -2 173
17. Lana Banely 1985 379 814   -1 168
18. Deni Andrun Razić 1995 413 891   = 156
19. Eva Politeo 1979 438 945   -2 149
20. Ivana Babić 1997 440 948   -1 149
21. Toni Kanaet 1995 458 981   -2 145
strjelice ilustriraju pomake u odnosu na 1. 1. 2017.

brze poveznice:

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt